Na úvodní stránku


Dnes je čtvrtek
20.01.2022


Výchova

[1]

Michal Email neuveden23.02.16 21.25

Chlapci ukazte vase zmalovane zadky

 

Janajane188@email.cz02.10.13 17.16

Čau lidi. Jak dostáváte nebo jste dostali výprask? Dostali jste/Dostáváte přes kalhoty, trenky nebo na holou? Rukou nebo nejakym nastrojem? A od koho? A jak casto jestli jeste dostavate? :)

PepínoEmail neuveden19.06.13 09.30

Já bych výprask taky nezakazoval. Ale asi nejsem ten pravý, kdo to říká, protože já doma výprask nedostal. Možná občas jenom rukou na zadek, ale to ještěnež jsme chodil do školy, takže si to nějak nepamatuju. Ale asi dvakrát mi táta výpraskem pohrozil. Ale nakonec na něj nedošlo, protože jsem pak byl hodný. Prostě na mě učinkovala už i ta hrozba. Takže význam určitě má.

MatějEmail neuveden19.06.13 08.59

Já dostal od táty na zadek jenom dvakrát a v obou případech jsem to zasloužil. Takže si taky myslím, že výprask do výchovy patří. Poprvé to bylo v 1. třídě, podruhé v 2. třídě. Vždycky to bylo za víc menších průšvihů, které se nějak sešly a tak to táta vyřešil výpraskem. Byl to menší výprask, spíš pro výstrahu. Ale na mě to platí a pak jsem se hodně snažil být co nejhodnější.

18.06.13 22.09

Koukám, že jsem tu asi jedinej, kdo je doma ještě bitej. Asi je tzo tím, že jsem z vás nejmladší. Naštěstí ty výprasky doma jsou docela malé, spíš symbolické. Většinou mě potkají tak jednou za dva měsíce. Naposled jsem dostal včera. Prostě jsem měl divnou náladu a dost jsem se doma vztekal. Tak na mě vzala máma vařečku a  dostal jsem pár na zadek, až jsem se radši uklidnil.

DavidEmail neuveden18.06.13 22.03

Já byl doma bit pravidelně na zadek od táta až někdy do 12 až 13 let. Až pak se mi podařilo tátu přesvědčit, že už nejsem malý a že si dokážu svůj volný čas a povinnosti organizovat sám a  že není nutné jít ze školy domů si dělat úkoly, když moji kamarádi jdou dřív ven a úkoly si dělají později.

Výprask do výchovy určitě patří, ale nesmí se to s ním přehánět a dávat ho za každou hloupost, jako to dělal můj táta.

HonzaEmail neuveden18.06.13 21.56

Já doma byl bit spíš výjimečně, naposled asi v 11 letech. Ani si už moc nepamatuju za co, myslím že to bylo za experimentování s cigaretama. Ale jinak s výpraskem ve výchově souhlasím.

JakubEmail neuveden18.06.13 21.45

Já si taky myslím, že výprasky do výchovy patří, i když já doma dostal asi jenom dvakrát a to když jsem byl hodně malý, naposledy někdy v 1. třídě. Ale to je asi dané mojí povahou, že jsem takový kliďas, který s každým vyjde po dobrém.

PavelEmail neuveden18.06.13 19.47

Taky souhlasím s výprasky. Já jich doma pár dostal, naposledy někdy ve 12ti letech. Největší výprask jsem dostal za lhaní a podvod. Jinak jsem dostával spíš menší až střední. Ale za to jsme na ně musel jít dobrovolně a sám vystrčit zadek a držet a nebránit se. Všechny výprasky od táty jsem dostal přes kalhoty, táta mi naštěstí nedal nikdy na holou.

MajklEmail neuveden18.06.13 19.40

Já jsem taky pro to, že výpraskem do výchovy patří. Já sám doma moc výptrasků nedostal, protože jsme byl spíš klidnější a hodnější dítě. Naposled jsme dostal na azdek od táty asi v 15ti. To byla situace, kdy jsme najednou už nechtěl být takovej superposlušnej klouček a táta nějak nechtěk vzít na vědomí, že už nejsem malé dítě. Tak se rozhodl, že mě v 15ti letech začne řezat přes zadek. No nakonec ho to naštěstí přešlo.

LaminátEmail neuveden18.06.13 19.38

Pro oživení otázka - jak často doma výprask dostáváte a pokud už nedostáváte, v kolika letech a za co jste dostali naposledy? Klidně to nemusí být jenom výprask od rodičů, ale od kohokoli dospělého v roli vychovatele - učitel, vedoucí na táboře apod.

PetrEmail neuveden18.06.13 19.23

Souhlasím s tím, že výprask patří mezi nutné výchovné prostředky. Myslím, že skoro každý kluk někdy na zadek doma dostal. A je to lepší, než nějaké zákazy nebo kázání.

TomášEmail neuveden18.06.13 18.56

Já si taky myslím, že výprask na zadek určitě do výchovy patří. V rodině určitě a ve škole bych ho s určitými omezeními taky doporučil.

VojtaEmail neuveden18.06.13 17.41

Já můžu taky z vlastní zkušenosti potvrdit, že výprask na zadek účinný je. Je-li v pravou chvíli a za ten správný přestupek, potom ass zastoupení nemá. My s bráchou nějak extrémně často na zadek nedostávali, ale pár desítek výprasků pamatujeme a určutě se za ně dnes na rodiče nezlobíme, protože byly zasloužené.

MarťasEmail neuveden18.06.13 17.20

To už je hodně dávno, co jsem měl různě diskusní fóra o výchově. Ale téma je to pořád aktuální. Výpraska na azdek určitě své místo ve výchově má, ale nemělo by se to přehánět. Někdo ho potřebuje častěji, někdo míň často a třeba někdo se bez něj obejde úplně. Je to hodně individuální, stejně jako i jeho velikost. Někomu stačí dostat na zadek spíš symbolicky a stačí to. Někdo zase potřebuzje nařezat pořádně, aby se probral. Takových dětí je ale myslím hodně málo, většině stačí ten menší výprask, jako upozornění.

DominikEmail neuveden18.06.13 17.00

Tak já, kdybych měl na výběr jít např. na týden do vězení a nebo dostat výprask na zadek, tak bych se ani chvíli nerozmýšlel a vybral bych si výprask. To by byla pro mě jasná volba :)

LaminátEmail neuveden18.06.13 16.54

Marťas diskutoval dost o výchově na různých diksusních fórech, které v té době byly. Někdy to byl i jeho článek a k němu diskuse. Například Vězení nebo výprask, kde reagoval na snahy zakázat rodičům dávat dětem výprask a na snahy snižování hranice trestní odpovědnosti na 14 let.

DominikEmail neuveden18.06.13 16.38

Já osobně si myslím, že by se to s volností výchovy nemělo přehánět. Určitě je hloupost zakazovat rodičům, použít jako trest např. přiměřený výprask na zadek. Možná bych ho za určitých okolností zavedl i zpátky do škol, protože někteří žáci si na učitelé opravdu dovolují nevídané věci.

Jina marťasovy diskusní fóra nepamatuju. Co v nich bylo? Kde byly?

LaminátEmail neuveden18.06.13 16.25

Myslíte si, že současné výchovné trendy jsou přínosné? Myslím tím stále větší volnost a benevolence ve výchově? Podle mě to souvisí s stále většími problémy s některými dětmi a mládeží. Co si o tom myslíte vy?

KubaEmail neuveden09.06.13 20.18

Kdysi prý hodně o výchově diskutoval Marťas. Se divím, že tady ještě zatím nediskutuje :)))

[1]

Zpět


Sdílet na Facebooku


Zpět

'

Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2013
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.